Alkohol i seks: jak alkohol wpływa na seksualność mężczyzny?

Niezależnie od tego, czy chcesz uczcić ważną okazję, czy po prostu chcesz się rozluźnić, alkohol jest często kluczowym składnikiem, który pomaga wprawić wszystko w ruch. Powód jest prosty. Alkohol ma tę magiczną właściwość, że w krótkim czasie łagodzi uczucie niepokoju i zwątpienia.

Jednak nie daj się zwieść. Chociaż jeden lub dwa drinki nie są zbyt straszne, nadmierne poleganie na alkoholu może zmienić sposób, w jaki reagujesz na bodźce seksualne . I najczęściej na gorsze. Według ostatnich badań chroniczne pobłażanie sobie w alkoholu ma ujemną korelację ze sprawnością seksualną. Może to następnie pogorszyć związane z tym stany stresu, nadużywania alkoholu i depresji. Umiarkowanie alkoholu ma kluczowe znaczenie, aby nie zahamować twojego zdrowia seksualnego w dłuższej perspektywie.

Przyjrzyjmy się bliżej skutkom zdrowotnym nadmiernego spożycia alkoholu.

Co się dzieje z twoim ciałem, jeśli pijesz za dużo alkoholu?

Zwiększone spożycie alkoholu może wpływać na ciebie na kilka sposobów, w tym:

  • Zmniejszony poziom testosteronu (męskiego hormonu płciowego);
  • Wysoki poziom cholesterolu, prowadzący do zawałów serca i udarów mózgu;
  • Bezpłodność;
  • Uszkodzenie wątroby (zapalenie wątroby) i zwiększone ryzyko raka wątroby;
  • Depresja i samobójstwo;
  • Problemy z pamięcią.

W związku z seksem alkohol może obniżać liczbę plemników i powodować problemy z płodnością. Wynika to z tego, że alkohol działa depresyjnie, co utrudnia utrzymanie męskiej erekcji. Alkohol zwiększa również produkcję angiotensyny, hormonu związanego z zaburzeniami erekcji. Ponadto, bycie pijanym podczas stosunku płciowego wiąże się również z niebezpiecznymi praktykami seksualnymi, które mogą prowadzić do chorób przenoszonych drogą płciową.

Ile alkoholu możemy wypić?

Picie alkoholu, czy to kufla piwa, czy butelki ginu, może być źródłem wielkiej przyjemności. Jednak picie zbyt dużej ilości może rozwinąć lub zaostrzyć istniejące problemy zdrowotne, zwłaszcza jeśli pijesz więcej niż zalecana ilość. 

Mężczyźni powinni ograniczyć spożycie alkoholu, nie spożywając więcej niż dwóch drinków dziennie. Więcej niż to może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia seksualnego. Picie zbyt dużej ilości alkoholu może być szkodliwe do tego stopnia, że ​​wpływa na zdrowie fizyczne i zdolności umysłowe.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich boryka się z problemami seksualnymi spowodowanymi uzależnieniem od alkoholu, nie bój się szukać profesjonalnej pomocy. Skontaktuj się z lekarzem, aby uzyskać leczenie.

Jakie są zagrożenia związane z piciem zbyt dużej ilości alkoholu?

Oto sześć specyficznych dla mężczyzn sposobów, w jakie picie zbyt dużej ilości alkoholu może zaszkodzić zdrowiu:

Trzeźwym mężczyznom łatwiej jest osiągnąć erekcję niż mężczyznom pod wpływem alkoholu. Wynika to ze zmniejszonego przepływu krwi u mężczyzn z alkoholem w organizmie. Oprócz problemów z utrzymaniem erekcji, odurzeni mężczyźni mogą również doświadczać osłabienia pożądania seksualnego i zmniejszonej intensywności orgazmu.

Trwałe zaburzenia erekcji. Chociaż krótkoterminowe reperkusje są oczywiste, długotrwałe zaburzenia erekcji mogą również wystąpić u mężczyzn, którzy piją alkohol o wiele za często, niż powinni.

Twoje związki będą cierpieć. Patrząc poza zakres sypialni, uzależnienie od alkoholu może również uszkodzić twoje relacje międzyludzkie. Twój partner może zdecydowanie nie akceptować twoich nawyków związanych z piciem, co może prowadzić do konfliktów, braku zaufania, zerwania, a nawet rozwodu.

Możesz rozwinąć przedwczesny wytrysk. Mężczyźni mogą również napotkać przedwczesny wytrysk, jeśli piją za dużo, co może znacznie wpłynąć na podniecenie seksualne.

Twoje uzależnienie może prowadzić do innych nawyków. Palenie to kolejny nawyk, który może powstać, gdy jesteś uzależniony od alkoholu. Palący mężczyźni są bardziej narażeni na zaburzenia erekcji. Zespół uzależnienia od alkoholu i częste palenie są również powiązane z poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby serca i zaburzenia erekcji, więc najlepiej jest natychmiast unikać polegania na tych wadach, jeśli chcesz poprawić swoje zachowania seksualne.

Możesz czuć się bardziej ryzykownie w sypialni. Nic dziwnego, że alkohol może sprawić, że zachowujemy się w sposób, w jaki byśmy nie zachowywali się na trzeźwo, ale może nawet prowadzić do podejmowania ryzyka seksualnego, takiego jak seks bez zabezpieczenia. Chociaż może to być przyjemne w tej chwili i pod wpływem, istnieje duża szansa, że ​​następnego ranka możesz żałować nietrzeźwej aktywności seksualnej.

Dlaczego mniej znaczy więcej

Relaksujący efekt alkoholu i dobre samopoczucie towarzyszące drinkowi lub dwóm sprawiają, że alkohol jest ulubionym napojem ludzi od około 10 000 lat. Chociaż niektóre badania potwierdzają, że alkohol (w umiarkowanych ilościach!) jest dobry dla twojego serca i krążenia (co może przeciwdziałać zaburzeniom erekcji), ważne jest, aby pamiętać, że seks i alkohol stanowią delikatną równowagę.

Jeśli doświadczyłeś braku pożądania seksualnego, przedwczesnego wytrysku, problemów w związku lub zaburzeń erekcji z powodu mieszania alkoholu i seksu, być może pozwalasz alkoholowi czerpać to, co najlepsze z twojego życia seksualnego.

Ogranicz swoje nawyki związane z piciem

Jeśli martwisz się o swoje nawyki związane z piciem, nie wahaj się szukać pomocy. Dostępnych jest wiele opcji leczenia.

Program rehabilitacji stacjonarnej lub ambulatoryjnej może pomóc w detoksykacji z alkoholu i innych środków uspokajających, które mogą wywołać chęć ponownego picia po trzeźwości. Programy rehabilitacyjne są również korzystne, ponieważ zapewniają bezpieczne i wspierające środowisko, w którym można zająć się psychologicznymi aspektami uzależnienia. Detoksykację, a następnie terapię, warto połączyć ze wszywką alkoholową, która pomaga w zachowaniu trzeźwości przez około 8-10 miesięcy. Lek, który wszywa się pod skórę, dostaje się do krwiobiegu i wywołuje negatywne skutki uboczne już po jednym łyku alkoholu. Ma to na celu wywołanie negatywnych skojarzeń a alkoholem. 

Jeśli uważasz, że twoje nawyki związane z piciem są objawami większego problemu ze zdrowiem psychicznym, wskazane jest również zwrócenie się o pomoc do profesjonalistów. Na przykład doradcy ds. nadużywania narkotyków mogą udzielić informacji na temat programów leczenia uzależnienia od alkoholu w Twojej okolicy.

Wykwalifikowane centrum medyczne może również pomóc ci nauczyć się zdrowszych mechanizmów radzenia sobie, abyś nie musiał już polegać na alkoholu. Może nauczyć Cię, jak radzić sobie ze stresem, depresją i lękiem w bardziej konstruktywny sposób.

Mężczyźni w każdym wieku mogą kontrolować swoje nawyki związane z piciem na wiele sposobów, nie martwiąc się o ich wpływ na zdrowie. Dzięki odpowiedniemu leczeniu możesz poprawić swoje relacje z alkoholem i prowadzić zdrowsze i sensowne życie bez problemów ze zdrowiem seksualnym.